MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ

Denge Mühendislik İnşaat mühendisliğinde analitik yeteneği, bilgi ve pratik tecrübeyi bütünleştirerek, müşteri beklentilerini en iyi şekilde karşılamayı hedefleyen bir hizmet sunmaktadır.

Bilindiği gibi standart analizler yatırımcıları yüksek maliyetlerle karşı karşıya getirmektedir. Küçük ölçekli işlerde bile herhangi bir safhasında verilen akılcı çözümler daha fazla avantaj sunar. Firmamız bu konuda malzeme ve davranışları alanındaki yenilikleri takip ederek yaptığı analizleri güncellemektedir.

Küreselleşen dünyamızda uluslar arası kodlar ve standartları daha iyi tanıyarak yurt dışında yatırım yapan firmaların tasarım ihtiyaçlarına da cevap vermeye gayret göstermektedir. Tasarımlarımızda IBC, ASCE, ACI, TDY, TS, UFC, AISC, EUROCODE, ASD, LRFD gibi yönetmelik ve/veya standartlar veya bunlarla bütünleşmiş yapı tasarım bilgisayar programları kullanılmaktadır.

Taşıma gücü ve deprem güvenliğinin önemini bilen ekibimiz inşaat mühendisliği alanında bilinen güvenilir tasarım programlarını kullanmakta olup bu programlar devamlı surette güncellenmekte, böylece yönetmelikler ve teknolojideki yenilikler anında tasarımlarımıza yansıtılmaktadır. Tasarımlarımızda fiyat ve performans açısından optimizasyon sağlama prensibi esas alınmıştır.

Bilgisayar destekli çizim yeteneklerimiz sayesinde, her türlü betonarme, çelik ve prefabrik yapı tasarımlarında paftalarda anlaşabilirlik ve gerektiği kadar detay verme ile, sahada projelerin uygulama ekibi tarafından sorunsuz bir şekilde inşa edilmesi amaçlanmıştır.